Maciej Tubis – fortepian jazzowy, harmonia jazzowa

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w klasie fortepianu profesor Beaty Cywińskiej.

Obecnie jest wykładowcą tejże uczelni w dziedzinie improwizacji (w katedrach fortepianu, edukacji artystycznej, teorii).

Laureat: II nagrody na Konkursie Pianistów Jazzowych (2004), wyróżnienia przyznanego przez TVP2

w programie Dolina Kreatywna za kompozycję Spełnienie (2006), nagrody specjalnej na Konkursie Programieianistów Rozrywkowych radiowej Trójki (2007); Nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi dla najlepszego łódzkiego Jazzmana 2007 podczas gali Grand Prix Jazz Melomani w Teatrze Wielkim (2008) oraz nominacji jako Nadzieja Roku (2011). Wyróżniony przez Stuarta Nicholsona dla brytyjskiego magazynu Jazzwise oraz nowojorskiego Village Voice płyty Live In Luxembourg na najlepszą płytę jazzową (2009) na świecie.

Koncertował na wielu festiwalach w całym kraju oraz w studio im. A. Osieckiej w radiowej Trójce podczas gali Talenty Trójki (2010), w Polskim Radio Łódź (2010), a jego utwory puszczane były oprócz polskich radiostacji także w brytyjskim Jazz FM przez Mike’a Chadwicka.

Wydał trzy autorskie płyty: z koncertu w  Filharmonii Łódzkiej z 21 kwietnia 2007 roku, koncertu w Filharmonii Łódzkiej z 10 maja 2008 z Polish String Orchestra oraz  koncertu Tubis Trio w sali koncertowej opactwa w Luksemburgu z 25 września 2008 roku.

Oficjalna strona zespołu Tubis Trio