Zajęcia jakie uczniowie mają w siatce godzin m.in.:

instrument główny jazzowy, zespół jazzowy (wg roku), kształcenie słuchu, harmonia jazzowa z elementami improwizacji, historia jazzu, rytm, big band

Każdego roku organizujemy warsztaty dla uczniów i pedagogów.

Zaprosiliśmy do współpracy wybitnych muzyków jazzowych. Wśród nich: Zbigniew Namysłowski, Aleksander Mazur, Marcin Wyrostek, Piotr Wojtasik,  Grzegorz Nagórski, Agata Piśko – Schaberl, Martin Schaberl, Marek Kądziela, Maciej Kądziela, Grzegorz Grzyb, Marc Bernstein, Morten Christian Haxholm, Morten Hæsum, Andreas Fryland, Richard Andersson, Jesper Zeuthen, Kasper Tranberg, Peter Bruun, Tomasz Dąbrowski, Andreas Lang, Kasper Tom Christiansen, Jakub Dybżyński, Anna Rybacka, Tomasz Licak, Carl Winther, Martin Buhl, Radek Wośko, Ernesto Raymat, Denys Carbó Cedeño, Alberto Diaz Castillos, Emilio Padron Visual.