Sławomir Badowski – kierownik sekcji, big band

Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie gitary oraz Studiów Podyplomowych w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w zakresie emisji głosu.

Organizator i współorganizator wielu koncertów i warsztatów z muzyki klasycznej, flamenco oraz jazzowej.

Współtworzy grupę Impro Atak, która specjalizuje się w przedstawieniach opartych na improwizacji o którego przebiegu za każdym razem decyduje publiczność grając m.in. w: Teatrze Nowym w Łodzi, Teatrze na Plaży oraz Operze Leśnej w Sopocie, Teatrze Nowym w Słupsku, Teatrze Komedia w Warszawie, Teatrze Stu w Krakowie.

Od 2000 roku do chwili obecnej współpracuje z zespołem Los Bomberos (II Międzynarodowy Festiwal Flamenco Duende, festiwale kabaretowe oraz nagrania dla TVP).

Nagrania płytowe i kompozycje:

Saruel: „Pieśni Naszych Ojców”, „Miriam”, „W sercu kościoła”, ITP – Opowieści papieskie, Viola i New Day – kolędy, Jacek Stefanik – Ćma, ”Uciekinier”, „Na Falach Nirwany”, „Bajka o św. Mikołaju”, „Msza o Judaszu”, „Odysea”.

Twórca eksperymentów pedagogicznych z zakresu nauczania jazzu w ZSM im. S. Moniuszki w Łodzi.      W 2005 roku założył i prowadzi  big band Walking Jazz Band z którym koncertował m.in. w: Klubie Wytwórnia, Filharmonii Łódzkiej, EC1 (Light Move Festival), Operze Narodowej w Warszawie (Szalone Dni Muzyki), Teatrze im.S.Jaracza w Łodzi, Akademii Muzycznej oraz w ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur, Światowych Dni Jazzu, oficjalnego otwarcia cyklu „Wytwórnia Niemego Kina”, do filmu „Jeszcze wyżej” reż.: Fred C.Newmeyer,Sam Taylor. Współpracował również z kubańskim zespołem Jazz en Trance.

W latach 2009 – 2016 wicedyrektor ZSM im.S.Moniuszki w Łodzi.

W latach 2015 – 2017 doradca metodyczny w zakresie:

– nauczanie gry na gitarze

– nauczanie gry na gitarze jazzowej

– big-band w szkole muzycznej II st.

– korelacja przedmiotowa w szkole muzycznej II st.